Kıbrıs ve Avrupa Birliği

afiş

afiş

Yaşar Üniversitesi Akdeniz Araştırma ve Uygulama Merkezi 16 Kasım 2015 Pazartesi günü Kıbrıs ve Avrupa Birliği konularında ardışık iki etkinlik düzenleyecektir. Etkinliklere dair genel bilgi metni ve program detayları ise aşağıdaki gibidir.

 

Öğleden Sonra Etkinliği:

Yaşar Üniversitesi Akdeniz Araştırma ve Uygulama Merkezi 16 Kasım 2015 Pazartesi günü  “Kıbrıs Sorununun Çözümüne Yönelik Güncel Gelişmeler” başlıklı bir konferans düzenleyecektir. Konu üzerine çalışan değerli akademisyenlerin ve diplomatların katılımıyla gerçekleşecek olan konferans, Kıbrıs’ta süregelen anlaşmazlığın hâlihazırdaki durumu ve önümüzdeki dönemde çözümüne dair muhtemel gelişmeleri tartışmayı ve kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır. Detaylı bilgi ve program ilişikteki dosyada bulunmaktadır. Etkinlik 14:30-16:30 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir ve ilgilenen tüm katılımcılara açıktır. Toplantı dili Türkçedir.

 

Sabah Etkinliği:

Yaşar Üniversitesi Akdeniz Araştırma ve Uygulama Merkezi 16 Kasım 2015 Pazartesi günü  “AB Nereye Gidiyor?” başlıklı bir yuvarlak masa toplantısı düzenleyecektir. Konu üzerine çalışan değerli akademisyenlerin ve diplomatların katılımıyla gerçekleşecek olan toplantının amacı Avrupa Birliği’nin geleceğini ve Türkiye’nin bu gelecekteki yerini tartışmaktır. Detaylı bilgi ve program ilişikteki dosyada bulunmaktadır. Etkinlik 10:30-12:30 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Senato Odası’nda gerçekleştirilecektir. Toplantı odasının oturma kapasitesi nedeniyle ilgi gösterenler katılımlarına dair bilgilendirme yaparak ([email protected]) toplantıya katılabilirler. Toplantı dili Türkçedir.

2015 11 16 Yasar Universitesi ABKAD Kibris ve AB Panelleri